Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Siostry Blajer zdobyły dwa złote medale Mistrzostw Polski

W dniach 14-16.09.2018 roku w obiektach klubu sportowego ,,Tęcza-Społem” w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 18 i 23 w Trójboju Siłowym Klasycznym Eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorek. W mistrzostwach wzięło udział łącznie 207 zawodników, w tym 69 kobiet i 138 mężczyzn. Łańcut w mistrzostwach reprezentowały siostry bliźniaczki Aleksandra i Gabriela Blajer. Zawodniczki Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ZIELONI ŁAŃCUT” przy Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie.

Startujący o medale, walczyli w grupach wiekowych i kategoriach wagowych ustalonych przez Światową Federację Sportów Siłowych (IPF).  Na wynik końcowy składały się wyniki osiągnięte w trzech konkurencjach: w przysiadzie ze sztangą, wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym i martwym ciągu. Rewelacyjny występ w zawodach zaliczyły reprezentantki Łańcuta, podopieczne trenera Adama Bieleckiego, które zdobyły dwa złote medale. Startując po raz pierwszy w Mistrzostwach Polski w grupie wiekowej juniorek do lat 18, wywalczyły nominacje na start w Mistrzostwach Europy Juniorek w Kownie – Litwa.

Wyniki:

1. Aleksandra Blajer –  wywalczyła złoty medal w kategorii wagowej do 52 kg. Przysiad 105 kg, wyciskanie 60 kg i martwy ciąg 112,5 kg. Wynik końcowy 285 pkt. co dało 358,47 pkt. wilks’a. Osiągnięty rezultat z przelicznika wilks’a uplasował Aleksandrę na trzecim miejscu w Polsce w kategorii OPEN juniorek.
  2. Gabriela Blajer – zdobyła złoty medal w kategorii wagowej do 57 kg. Przysiad 110 kg, wyciskanie 57,5 kg i martwy ciąg 122,5 kg. Wynik końcowy 290 pkt. co dało 344,60 pkt. wilks’a. Osiągnięty rezultat z przelicznika wilks’a uplasował Gabrysię  na czwartym miejscu w Polsce w kategorii OPEN juniorek.

Siostry są uczennicami I Liceum Ogólnokształcącego w Łańcucie. Podziękowania kieruję do ich kolegi szkolnego Kacpra Mazurkiewicza, który namówił i przekonał dziewczyny do uprawiania trójboju siłowego i pomógł mi w przygotowaniu zawodniczek do startu oraz Justynki Szarek uczennicy II LO w Łańcucie, która jeszcze nie startowała, ale zrobiła dokumentację fotograficzną naszych występów – Adam Bielecki, trener.

Tekst: Adam Bielecki