Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Ślady bytności” na wystawie malarstwa Magdaleny Spasowicz

15 czerwca o godz. 17:00 w budynku dawnego Kasyna Urzędniczego w Łańcucie, odbędzie się otwarcie wystawy „Ślady bytności. Malarstwo Magdaleny Spasowicz”. Artystka od dziesięcioleci w swoich pracach utrwala ulotne piękno otaczającej nas przyrody. Jej malarstwo koncentruje się na martwej naturze, pejzażach oraz przedstawianiu miast, takich jak m.in. Praga, Rostock czy Płock. Najważniejszy cykl prac, rozpoczęty w 1947 r. nosi tytuł „Pejzaże Mazowsza” i jest realizowany do dnia dzisiejszego. Prace malarki znajdują się m.in. w: Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Historycznym w Warszawie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Polskiego w Chicago, Muzeum Watykańskim w Rzymie oraz w krajowych i zagranicznych zbiorach prywatnych.

W swoich pracach artystka utrwala świat zmysłowego piękna, połączony z grą świateł, barw, podkreślający bujność przyrody, której cywilizacja nie była w stanie do końca podporządkować technicznym wynalazkom. Świat natury Magdaleny Spasowicz wymyka się ograniczającym go ramom.

Wystawę będzie można oglądać do 15 sierpnia, w godzinach otwarcia dawnego Kasyna Urzędniczego (od poniedziałku do piątku). Bilet wstępu na wystawę będzie kosztował 2 zł (normalny) i 1 zł (ulgowy).