Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Spektakl charytatywny w Miejskim Domu Kultury

Spektakl „Przyjaciel” to wydarzenie charytatywne na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Jest to projekt tworzony przez wolontariuszki Hospicjum, a jednocześnie uczennice II-go Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie w ramach ogólnopolskiej olimpiady ‚Zwolnieni z Teorii’. Wystarczy, że przyjdziesz 18 maja na godzinę 18:00 do Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Co będzie Twoim biletem? Wolny datek, który będziesz mógł wrzucić do puszki przed wejściem na salę widowiskową.

Czym właściwie jest spektakl „Przyjaciel”? Otóż, jest to wariacja na temat „Małego Księcia” autorstwa Antoine de Saint-Exupéry. Scenariusz został napisany przez Dominikę – liderkę zespołu Kolorowa Łupinka Orzecha.
Wątki poszerzono o nowe postaci oraz wydarzenia. Przychodząc na przedstawienie będziesz mógł zobaczyć wspaniałych aktorów – są to uczniowie rzeszowskich szkół; na scenie nie mają sobie równych. W programie jest również muzyka na żywo. Skrzypce, pianino czy trąbka – to tylko wybrane instrumenty, które będziesz mógł usłyszeć biorąc udział w spektaklu.

Jednak najważniejsza w całym przedsięwzięciu jest pomoc. Pomoc drugiemu człowiekowi, a jednocześnie temu najmłodszemu, który być może dopiero rozpoczyna swoje życie, a już doświadcza problemów, z jakimi zapewne nie jeden dorosły mógłby sobie nie poradzić. Każda złotówka wrzucona tego dnia do puszki znaczy tak wiele. Datki w całości zostaną przekazane Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Jeśli i Ty chcesz dać coś od siebie, przyjdź na spektakl.

Szczytny cel? Brzmi śmiało? Dołącz do nas! Będzie się działo! – zachęcają organizatorzy.