Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Spektakl teatralny ,,Morderstwo w Orient Expressie” w Krzemienicy

15 i 16 lutego o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury w Krzemienicy odbędzie się premiera przedstawienia pt. ,,Morderstwo w Orient Expressie” będącego adaptacją jednej z najbardziej znanych powieści Agathy Christie w wykonaniu miejscowego Teatru Dramatycznego. Opowiada ona o tym jak detektyw Herkules Poirot po rozwiązaniu zagadki kryminalnej w Azji wraca do Europy. Pociąg, którym podróżuje wpada w zaspy śnieżne w wyniku czego powstaje awaria i czasowo nie może ruszyć się z miejsca. Niedługo potem znaleziony zostaje w nim martwy pasażer. Następnie detektyw Poirot rozpoczyna śledztwo.

Teatr Dramatyczny w Krzemienicy został założony w 1990 roku przez Zygmunta Kluza, który do chwili obecnej jest jego kierownikiem, reżyserem, scenarzystą i aktorem. Autor tej inicjatywy początkowo pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego i wystawiał szkolne sztuki teatralne. Po kilku latach działalności zaczął angażować w przedstawienia rodziców. Następnie do zespołu dołączyli mieszkańcy wsi. W ten sposób powstała grupa wystawiająca poważne sztuki dramatyczne, która ze szkoły przeniosła swoją siedzibę do ośrodka kultury. Aktorzy i pracownicy tego teatru prezentują swoje przedstawienia nie tylko mieszkańcom Krzemienicy, ale i osobom z różnych zakątków Polski. Zespół gości na wielu wyjazdach.

Zygmunt Kluz jest również autorem i współautorem książek o tematyce lokalnej opisujących historię i kulturę Krzemienicy i jej okolic, a także aktywnym działaczem społecznym zasłużonym dla swojego regionu.

Aby zobaczyć spektakl należy pobrać bezpłatne miejscówki w Ośrodku Kultury w dniach 13.02.2020 i 14.02.2020 w godzinach 17:00-21:00 lub na godzinę przed przedstawieniem. Można też rezerwować je telefonicznie pod numerem 17 225 45 06.

Tekst: J. Rejman