Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych powiatu łańcuckiego

Wczoraj, tj. 6 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół podstawowych z terenu powiatu łańcuckiego, w czasie którego przedstawiono ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu łańcuckiego.

W Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej im. Felicjana Dzierżanowskiego w Łańcucie miało miejsce spotkanie informacyjne ph. „Uczeń w realiach podwojonego naboru do szkół ponadpodstawowych w 2019 r.” Spotkanie skierowane było do dyrektorów szkół podstawowych z terenu powiatu łańcuckiego. Organizatorem spotkania było Starostwo Powiatowe w Łańcucie wraz ze szkołami, dla których Powiat jest organem prowadzącym.

Zebrani zapoznali się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych w powiecie łańcuckim oraz nowymi kierunkami kształcenia. Mieli możliwość bezpośrednich rozmów z dyrektorami łańcuckich szkół średnich a także zwiedzenia Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej oraz Powiatowej Hali Sportowej im. Józefa Witka.

W spotkaniu również wzięli udział przedstawiciele EME Aero, globalnego lidera w branży lotniczej i nowego partnera Powiatu Łańcuckiego, reprezentowanego przez Agnieszkę Grabowską Kierownika ds. Komunikacji oraz Krzysztofa Wąsika Kierownika Centrum Szkoleniowego EME Aero, które od nowego roku szkolnego obejmuje swym patronatem klasy o specjalności technik-mechanik lotniczy w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie. Goście zaprezentowali profil firmy pod kątem szkolnictwa zawodowego i potencjonalnego zatrudnienia absolwentów szkół zawodowych. Firma ta to inwestycja dwóch światowych marek – Lufthansa Technik i MTU Aero Engines. Firma będzie świadczyła usługi MRO (konserwacja, przegląd oraz naprawa silników turbowentylatorowych) z najnowszej generacji silników i najbardziej zaawansowanymi technologiami. Lufthansa Technik AG oraz MTU Aero Engines realizują swoją wizję stworzenia jednego z najnowocześniejszych centrów serwisowych silników GTF na świecie. Równocześnie centrum serwisowe EME Aero spełniać będzie najwyższe wymagania ekologiczne oraz bezpieczeństwa w miejscu pracy. Koszt inwestycji zakładu EME Aero to do 2020 r. kwota około 150 milionów euro.

W Zakładzie EME Aero Sp. z o.o. docelowo zatrudnienie znajdzie ok. 1000 pracowników. Już od kilku miesięcy firma rozpoczęła budowanie zespołu profesjonalistów poprzez międzynarodowe szkolenia. Współpraca ze szkołami powiatu łańcuckiego to jeden z elementów budowania strategii rozwoju firmy. Wybór naszych szkół nie był przypadkowy. Przedstawiciele firmy EME Aero podkreślili, co bardzo istotne, argumenty, które stanowiły podstawę o wyborze partnera – Powiatu Łańcuckiego. Przede wszystkim zwrócono uwagę na wysoki standard wyposażenia pracowni dydaktycznych znajdujących się w Powiatowym Centrum Kształcenia Praktycznego w Łańcucie, w tym przy Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Łańcucie, których modernizacja kosztowała prawie 20 mln zł.

Przedmiotem umowy pomiędzy EME Aero a Powiatem Łańcuckim jest współpraca w zakresie działalności szkoleniowej i promocyjnej, pomiędzy EME Aero a jednostkami edukacyjnymi zarządzanymi przez powiat łańcucki. Lotnictwo oraz technika lotnicza są niezwykle szybko rozwijającą się, prestiżową i najprawdopodobniej jedną z najdroższych branż. Praca mechanika lotniczego zapewnia stałość zatrudnienia, możliwości rozwoju, awansu i godziwej gratyfikacji finansowej.

Powiatowe Targi Edukacyjne i Powiatowe Targi Pracy odbędą się już końcem kwietnia br.

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Łańcucie