Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Sukces Gracji i Iskierki na Mistrzostwach Świata w Niemczech

Dwa łańcuckie zespoły taneczne – Gracja i Iskierka reprezentowały nasz kraj podczas IDO World Show Dance Championships 2016. Obie grupy zdobyły miejsca na podium.

 

Mistrzostwa odbywały się w dniach 21-26 listopada w niemieckiej miejscowości Riesa. Zawody organizowane były już po raz 20. Udział w nich wzięły najlepsze kluby taneczne z całego świata m.in. z Rosji, USA, Włoch, Giblartaru, Bośni i Hercegowiny, Finlandii, Kanady.

Gracja

„Gracja” w tym prestiżowym wydarzeniu brała udział już od 2007 roku. Reprezentowało ją 55 tancerzy, tym razem w dwóch choreografiach : „Kostka Rubika” – mini formacja 16+ oraz „W krainie kwitnącej wiśni” – produkcja, za którą zespół zdobył tytuł Wicemistrza Świata.

Jak podkreśla trenerka zespołu Bogusława Bieniasz, finał i 2 miejsce dały bajkowe kostiumy, przepiękna scenografia, dobra choreografia i niezliczone ilości prób.

Podczas ogłaszania wyników tancerzom towarzyszyła ogromna radość. Niezapomniane emocje pozostaną w sercach na długie lata a ciężka praca motywuje do dalszego tworzenia – mówi trenerka Bogusława Bieniasz.

fot. Gracja

Iskierka

„Iskierka”, której trenerem i kierownikiem jest Ewa Hołub, po raz trzeci broniła tytułu Wicemistrza Świata. Doskonałe wyniki zespół osiągnął w kilku kategoriach: 6 miejsce w kat. SOLO 12-15 lat – Cezary Szlachta za choreografię „Mistrz batuty”, 9 miejsce w kat. MINI FORMACJE 12-15 lat za choreografię „Powstanie warszawskie”, 10 miejsce w kat. FORMACJE 12-15 lat za choreografię „Bohaterski czyn”. Wszystkie choreografie stworzyła zaledwie 22-letnia Monika Hołub.

 Zwieńczeniem całego turnieju była kategoria Produkcje. „Iskierka” z układem „Nieodwracalny błąd”, w którym wzięło udział 106 tancerzy, wywalczyła Brązowy Medal i tytuł II Wicemistrza Świata.

 

fot. Iskierka