Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Świąteczny koncert w Medyni Głogowskiej. Zebrano ponad 7 tys. zł na leczenie chorego chłopca

fot. Stanisław Kotula

 

W sobotę 6 stycznia przed kościołem parafialnym w Medyni Głogowskiej odbył się XI już Świąteczny Koncert Na Wzgórzu pt. „Bliżej Nieba”. W tym roku podczas imprezy odbyła się także zbiórka pieniędzy na leczenie dwuletniego Wiktorka, który musi przejść kosztowną operację serca w Stanach Zjednoczonych. Wolontariusze Caritasu (z miejscowego oddziału) zebrali ponad 7 tysięcy złotych.

Wydarzenie co roku odbywa się na wzgórzu, z którego rozciąga się piękny widok na pobliskie miasta. Na ten czas na schodach kościoła budowana jest drewniana szopa będąca betlejemską stajenką, oraz estrada. Koncert wzbogacony jest zawsze elementami teatralnymi, podczas których mieszkańcy parafii przedstawiają biblijne sceny związane z narodzeniem Jezusa, w tym pokłon pasterzy czy hołd mędrców ze wschodu – informuje Katarzyna Gargała z GOKiR w Czarnej.

Na scenie wystąpiła Grupa „Szczęśliwe czasy” pod kierownictwem muzycznym Jarosława Babuli oraz zespoły parafialne przygotowane przez siostrę Urszulę Majcher. Co roku koncert uświetniają także występujący gościnnie muzycy i wokaliści: Darek Kosak, Kamil Niemiec, Sylwia Wojnar, Renata Kątnik, Magdalena Basiak, Urszula Kielar, Łukasz Szal, Paweł Suszek, Maciej Stec.

Publiczność przyciągają także dodatkowe atrakcje, takie jak: żywe zwierzęta w betlejemskiej szopce, ogniska, gorący poczęstunek pod nocnym niebem czy widowiskowy pokaz sztucznych ogni.

Organizatorem koncertu co roku jest Gmina Czarna i Parafia Medynia Głogowska. W realizację przedsięwzięcia zaangażowane są również miejscowe organizacje: Jednostki OSP z Medyni Łańcuckiej, Medyni Głogowskiej oraz Zalesia, Stowarzyszenie „Klub Kobiet”, „Jodełka” i KGW z Medyni Głogowskiej.

Inf. GOKiR w Czarnej, więcej zdjęć z wydarzenia można obejrzeć TUTAJ.