Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Święto policji w łańcuckiej komendzie. Awansowano 32 funkcjonariuszy

W tym roku minęło 99 lat od powołania polskiej Policji Państwowej. Dzień wszystkich policjantów przypada dokładnie na 24 lipca.

W Łańcucie uroczystości z okazji tego święta odbyły się wczoraj (25 lipca). Udział w nich wzięli m.in. przedstawiciele władz Łańcuta i powiatu łańcuckiego, a także innych instytucji współpracujących z policją.

Obchody rozpoczęła msza św. w kościele farnym. Dalsza część uroczystości odbyła się w Komendzie Powiatowej Policji, gdzie przełożony łańcuckich policjantów insp. Marek Mendoń wygłosił okolicznościowe przemówienie i podziękował funkcjonariuszom i pozostałym pracownikom za trud ich codziennej służby.

Święto policji to także okazja do nadania funkcjonariuszom wyższych stopni, czy wręczenia odznaczeń i medali.

Z tegorocznych awansów cieszyło się  32  policjantów:

  • w korpusie oficerów młodszych Policji – 2 funkcjonariuszy;
  • w korpusie aspirantów Policji – 9 funkcjonariuszy;
  • w korpusie podoficerów Policji – 20 funkcjonariuszy;
  • w korpusie szeregowych Policji – 1 funkcjonariusz;

 

Podczas uroczystości doceniono również funkcjonariusza rewiru dzielnicowych, który zdobył najwięcej głosów w powiatowych eliminacjach plebiscytu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, organizowanego przez gazetę codzienną Nowiny oraz Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniew Sowa wręczył zwycięzcy asp. szt. Stanisławowi Fleszarowi okolicznościowy dyplom.

inf. i fot. KPP Łańcut