Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie złożyli przysięgę

W miniony piątek (29 września) odbyła się uroczysta przysięga uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Łańcucie. Po mszy świętej w kościele Farnym wszyscy uczniowie i zaproszeni goście na czele z Reprezentacyjną Orkiestrą Dętą przeszli ulicami miasta na łańcuckie Planty.

Tam odbyła się część oficjalna. Po przemowie wicedyrektor szkoły Magdaleny Styś-Litwin, 24 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie. W tym roku była to już piętnasta przysięga uczniów klas wojskowych, nad którymi patronat ma I batalion 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Przyszli policjanci swoją przysięgę składali już po raz ósmy, natomiast uczniowie klasy o profilu strażackim, nad którymi patronat ma Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Łańcucie, ślubowali drugi rok z rzędu.

Podczas uroczystości, oprócz złożenia przysięgi, najlepsi uczniowie zostali obdarowani wyróżnieniami i odznakami Wzorowego Kadeta, które wręczyli wicedyrektor Magdalena Styś-Litwin i Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń.

Przypomnijmy, że założycielem klas wojskowych był nieżyjący już dyrektor Janusz Kwolek – wychowawca, przyjaciel i opiekun szkoły. Co roku delegacja uczniów oraz nauczycieli na zakończenie obchodów udaje się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicza.

Fot. E. Soński