Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W budynku przy ul. Danielewicza powstały mieszkania socjalne

19 grudnia mieszkania socjalne, które powstały w wyniku przebudowy budynku przy ulicy Danielewicza 15 w Łańcucie, zostały przekazane mieszkańcom.

Przebudowa budynku zakończyła się jeszcze w październiku tego roku. W jej wyniku powstały cztery mieszkania socjalne: dwa na parterze i dwa na piętrze. W tym jedno dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każde z mieszkań posiada  co najmniej jeden pokój z aneksem kuchennym oraz łazienką.

 

Budynek w trakcie remontu; źródło: Adam Zebzda, kierownik MZB w Łańcucie

 

W całym budynku wykonano instalację wodną, kanalizacyjną, elektryczną, gazową, centralnego ogrzewania z centralnej kotłowni gazowej, która zaopatruje również mieszkania w ciepłą wodę użytkową. Dodatkowe instalacje to domofonowa, telewizyjna czy internetowa.

Oprócz tego w budynkach garażowych, znajdujących się obok, powstały Warsztaty Aktywizacji Zawodowej, gdzie będą się szkolić pracownicy publiczni, którzy wykonują usługi dla Urzędu Miasta – informuje Adam Zebzda, kierownik Miejskiego Zarządu budynków.

Koszt całej inwestycji wyniósł prawie 900 tys. zł, z czego prawie 700 tys. zł to dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach RPOWP na lata 2014-2020.

Budynek po remoncie

 

Więcej na ten temat w Wydarzeniach TV Łańcut.