Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W kwietniu rozpoczną się prace nad Centrum Edukacji Tradycji

Przypomnijmy, że Muzeum-Zamek w Łańcucie realizuje projekt, dzięki któremu w miejscu Oranżerii i Ujeżdżalni powstanie Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego. Prace nad projektem mają rozpocząć się już w kwietniu b.r. A to oznacza, że piątek – 30 marca – będzie ostatnim dniem funkcjonowania Oranżerii w dotychczasowej postaci oraz ostatnim dniem, w którym ekspozycja zostanie udostępniona dla zwiedzających.

W Centrum Edukacji Tradycji (CET) powstaną nowe przestrzenie ekspozycyjne i edukacyjne. W Oranżerii będą to: Słownik Terminologiczny Sztuk Pięknych, Słownik Sztuki Ogrodowej – prezentujący trzy główne style ogrodowe: renesansowy, barokowy, angielski, instalacja przedstawiająca wirtualny lot balonem Jana Potockiego, obrazująca domniemamy lot nad Łańcutem, instalacje scenograficzne kopii frontowej teatru łańcuckiego i teatrów Europejskiego Szlaku Teatrów Historycznych. Centrum będzie bazować na nowinkach technologicznych. Zostaną tu zastosowane prezentacje: interaktywne do urządzeń dotykowych, interaktywne do zestawu urządzeń podłogi interaktywnej, holograficzne 2D i 3D, mapping, sterowane gestem, z interaktywną projekcją całościenną, odsłuchowe z komentarzem lektorskim.

Natomiast w Ujeżdżalni, mają pojawić się pojazdy, nie wchodzące w skład ścisłej kolekcji po Potockich, ale które zostały zakupione przez Muzeum już po II Wojnie Światowej.

Realizacja projektu potrwa do końca 2020 r. Prace dotyczące tych dwóch obiektów będą kosztować prawie 32 mln zł, z czego 22 mln to dofinansowanie ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – dzięki decyzji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

****

W marcu Oranżeria jest czynna:

  • Od wtorku do soboty, od 9:00 do 16:00 (ostatnie wejście: godz. 15:30),
  • W niedzielę, od 9:00 do 17:00 (ostatnie wejście: godz. 16:30).

 

Ceny biletów:

  • Normalny: 4 zł,
  • Ulgowy: 2 zł,
  • Ekstra: 5 zł.