Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W Łańcucie odbędą się Mistrzostwa Polski PTT w tańcach standardowych

W dniach 21-22 października (sobota i niedziela), w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie, odbędą się Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Tańcach Standardowych.

W Łańcucie zaprezentuje się ok. 300 par. Obok juniorów, par młodzieżowych o tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski PTT, będą walczyły  pary dorosłe, seniorskie oraz zawodowe, a wśród nich m.in. Mistrzowie Świata i Europy Sergiu Rusu i Dorota Makar-Rusu. Pary oceniać będzie międzynarodowa komisja sędziowska. Dodatkowo w blokach porannych rozegrany zostanie turniej towarzyszący – ,,Podkarpacie Open”. W sobotę mistrzowską galę poprowadzi Iwona Pavlović, znana z programu ,,Taniec z Gwiazdami”.

Mistrzostwa Polski w tańcach standardowych są jednym z najważniejszych wydarzeń tanecznych w kraju, wyczekiwanych przez pary, kluby i całe środowisko taneczne. Organizatorem Mistrzostw jest Zarząd Okręgu Podkarpackiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Dla okręgu podkarpackiego to wielka nobilitacja być gospodarzem Mistrzostw, zwłaszcza, że polskie pary standardowe to światowa czołówka zarówno wśród par zawodowych jak i amatorskich – mówi Anna Niedzielska, Prezes Zarządu Okręgu i Wiceprezes Zarządu Głównego PTT.
P
ragnę podkreślić wielką siłę taneczną podkarpackich wychowanków. Nasze województwo to obecnie jeden z czołowych okręgów w Polsce, legitymizujący się ogromną liczbą tancerzy, klubów – znanych ze stojących na najwyższym organizacyjnym poziomie imprez – dodaje.

Patronat nad wydarzeniem obejmą: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Rzeszowski, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Burmistrz Miasta Łańcuta.

Więcej informacji TUTAJ.