Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W Łańcucie odbędzie się akcja krwiodawcza

3 marca 2018r., od 9.00 do 12.00 w Centrum Komunikacji Łańcuta, odbędzie się akcja krwiodawcza. Jej organizatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi przy Starostwie Powiatowym w Łańcucie „Łańcucka Kropelka”. Akcja wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także w przypadający 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę. Komunistyczne władze pragnęły zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chciały też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby – jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.
Żyjący współcześnie nie muszą z bronią w ręku walczyć o wolność. Nie muszą przelewać krwi w walce. Naszą miarą patriotyzmu są postawy, które budują Niepodległą. Jednym z przejawów takich zachowań jest oddawanie najcenniejszego daru, jaki posiadamy, daru KRWI ratującej życie – czytamy na stronie Starostwa Powiatowego.

Oczekujący na oddanie krwi, w budynku Centrum Komunikacji będą mogli zapoznać się z sylwetkami Żołnierzy Wyklętych.

inf. Starostwo Powiatowe w Łańcucie