Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W Łańcucie powstaje młodzieżowa grupa teatralna – dołącz do niej

Plakat_ casting_A3_a_INTERNET1 sierpnia do MDK zaproszone są wszystkie młode osoby, które chcą rozwijać swoje aktorskie pasje na teatralnej scenie. Przy domu kultury powstaje łańcucka młodzieżowa Grupa Teatralna, której członkowie od sierpnia do połowy listopada wezmą udział w szeregu zajęć prowadzonych w MDK przez teatrologa i edukatora rzeszowskiego Teatru Maska a także w kilku wyjazdowych spektaklach i warsztatach. Młodzi będą mogli bezpłatnie poszerzać swoje umiejętności i odpowiednio je zaprezentować, bo efektem wspólnych działań będzie wystawienie spektaklu na deskach MDK.

Zanim jednak grupa rozpocznie działanie, zostanie przeprowadzony casting, którego celem będzie wyłonienie osób najbardziej zmotywowanych do podjęcia teatralnego wyzwania. Jak podkreślają organizatorzy całego projektu, nie będzie tutaj miało znaczenia, czy ktoś posiada doświadczenie sceniczne, ale dużą wagę przywiązywać się będzie do chęci i otwartości na działalność grupy

Na casting, który odbędzie się 1 sierpnia w godz. 10:00 – 12:00 w sali nr 1 Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie,  zaproszone są osoby w wieku 13-19 lat oraz zamieszkałe lub uczące się na terenie miasta Łańcuta.

Więcej informacji, karta zgłoszenia i kontakt do organizatorów dostępne są w artykule na stronie MDK

Powstanie grupy teatralnej  możliwe jest dzięki realizacji projektu Teatr Wyzwala – jednej z Inicjatyw Lokalnych, jakie otrzymały dofinansowanie w konkursie ogłoszonym przez łańcucki MDK. Autorzy projektu, Jakub Kielar i Wojciech Świątoniowski na to zadanie otrzymali dofinansowanie w kwocie ponad 5,5 tys. zł. Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie poprzez projekt zwrócili uwagę na brak w mieście szerszych działań teatralnych. Kierując go do swoich rówieśników sami chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności na polu aktorstwa. Dyrekcja MDK liczy, że powstała w ramach projektu grupa będzie kontynuowała działalność także po zakończeniu projektu. 

Projekt to część programu MDK – Mieszkańcy Dla Kultury, Inicjatywy Lokalne 2016, który jest realizowany przez MDK w ramach programu Narodowego Centrum Kultury – Dom Kultury +, Inicjatywy Lokalne 2016. 

Plakat_ casting_A3_b_INTERNET