Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W niedzielę „Koncert poezji Karola Wojtyły”

Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Filia MDK Podzwierzyniec zapraszają na „Koncert poezji Karola Wojtyły” z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Koncert odbędzie się 7 października 2018 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Filii MDK. Wstęp wolny.

Poezję Karola Wojtyły w swojej aranżacji przedstawi Violetta Kuca, pianistka, wokalistka i kompozytorka. Artystka mieszkająca w Łańcucie pochodzi z Wadowic, rodzinnej miejscowości papieża Polaka. Podczas niedzielnego koncertu wykona wybrane wiersze Karola Wojtyły, do których przed laty skomponowała swoją muzykę. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty z poezją papieża w aranżacji artystki „Objęta nowym czasem”. Zysk z płyty zostanie przekazany na rzecz Funacji Pro Spe zajmującej się wsparciem dla potrzebujących w Gruzji. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć wystawę fotografii „Moja Gruzja” Dyrektora Miejskiego Domu Kultury Andrzeja Piechowskiego. Dla przybyłych na koncert zapewniony jest słodki poczęstunek w postaci kremówek.

O godzinie 18:30 w Kinie za Rogiem odbędzie się seans biograficznego dokumentu o Janie Pawle II „Apartament”. Bilet na seans w cenie 5 zł.