Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W piątek w łańcuckim zamku wieczór austriacki

27 października o godz. 18:00 w Muzeum-Zamek w Łańcucie odbędzie się kolejny koncert z cyklu Europejskich Wieczorów Literacko-Muzycznych. Tym razem, wieczór poświęcony będzie kulturze austriackiej – na scenie w Sali Balowej wystąpią Orkiestra Straussowska „OBLIGATO” pod dyr. Jerzego Sobeńko i Yuliya Ponomar – sopran.

Orkiestrę Straussowską „OBLIGATO” tworzy grupa wybitnych muzyków, zafascynowanych fenomenem muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku oraz jej wpływem na muzykę europejską. Na repertuar Orkiestry składają się walce, polki, miniatury, serenady, fokstroty, tanga, muzyka węgierska, bałkańska, hiszpańska, włoska i polska. Ważną część repertuaru stanowi muzyka operetkowa oraz musical.

W trakcie koncertu artyści przeniosą słuchaczy w atmosferę czasów, gdy na bale karnawałowe jeździło się pociągiem z Krakowa do Wiednia, nie przekraczając po drodze żadnych granic – podkreśla Muzeum-Zamek w Łańcucie.

Bilety są dostępne w sprzedaży od dziś (23 października).

***

Europejskie Wieczory Literacko-Muzyczne to seria kameralnych spotkań z poezją, literaturą i muzyką państw europejskich, są organizowane przez Muzeum-Zamek w Łańcucie jako wynik projektu: Ochrona i udostępnianie dziedzictwa kulturowego Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo- konserwatorskie i cyfryzację zasobów Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II).