Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Walentynkowe wydarzenia w Łańcucie

1. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Dorosłych

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Dorosłych odbędzie się 14 lutego o godzinie 17:00 w Pracowni Orange Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie. Zostanie ono poświęcone powieści Nataszy Sochy pt. ,,(Nie) miłość. Z tobą i bez ciebie”, która opowiada o relacji małżonków, Cecylii i Wiktora. Bohaterowie tej historii czują, że ich miłość przeminęła i marzą o rozwodzie. Jednak zwlekają z realizacją swojego planu i udają zarówno przed sobą wzajemnie, jak i przed otoczeniem, że ich związek układa się wzorowo. W rzeczywistości Wiktor  spotyka się ze swoją studentką, a Cecylia pragnie wolności. Pewnego dnia żona ulega poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego pojawiają się u niej ciężkie problemy ze zdrowiem. Wtedy mąż postanawia zostać z nią i opiekować się nią. 

Natasza Socha jest dziennikarką, felietonistką, pisarką, malarką i ilustratorką. Ukończyła studia na kierunku dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała w wyuczonym zawodzie. Swoją twórczość literacką określa jako skierowaną przede wszystkim dla kobiet i opowiadającą o kobietach, ich słabościach, sile i mądrości.

Wygląda na to, że temat spotkania został dobrany do święta, w którym ono się odbędzie i ma pobudzić do refleksji.

2. Francuski Wieczór Walentynkowy w Kinie Za Rogiem

W ramach tej imprezy planowane jest wiele atrakcji. Uczestnicy zostaną poczęstowani przysmakami kuchni francuskiej. Organizatorzy nie podali jakich dokładnie dań się spodziewać. W trakcie tego wydarzenia zostanie również wyświetlona francuska komedia romantyczna pt. ,,Miłość aż po ślub”. Opowiada ona o tym jak kobieta zajmująca się zawodowo organizacją ślubów zakochuje się w swoim kliencie, który planuje się ożenić z jej znienawidzoną koleżanką ze szkoły.

3. Walentynki na ludowo

Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta Łańcuta i Wójt Gminy Grodzisko Dolne. Skierowane jest do miłośników tańców tradycyjnych i ludowych z Łańcuta.

4. Walentynkowy wieczór poetycko-muzyczny „Tanga Serc”

O tym wieczorze była już informacja na naszej stronie internetowej. Warto dodać, że członkowie działającego przy MDK Koła Lirycznego Wena na każdym spotkaniu prezentują swoje nowe wiersze, które wcześniej nie były nigdzie publikowane ani recytowane.

Tekst: J. Rejman