Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Warsztaty dla dzieci i młodzieży „Łańcut w filmie”

28 października i 4 listopada w Muzeum-Zamek w Łańcucie odbędą się warsztaty filmowe z cyklu „Łańcut w filmie”. Tegoroczna edycja „Opowieści niesamowite” skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 13 lat.

W ramach cyklu „Łańcut w filmie” zostaną zaprezentowane znane i popularne polskie produkcje, prezentujące piękno łańcuckich wnętrz.

Uczestnicy warsztatów wyruszą śladami ekipy, która realizowała zdjęcia do filmu „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha”. Film z 1970 r., w reżyserii Janusza Majewskiego, powstawał we wnętrzach łańcuckiego Zamku, w pałacach w Kozłówce i Oborach, podlubelskich Zawieprzycach. Na ekrany kin wszedł jesienią tego samego roku. Podczas zajęć uczestnicy porozmawiają o noweli Prospera Mérimée, która stała się kanwą scenariusza do filmu, będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie – dlaczego powstawały opowieści fantastyczne, a także poznają zamkowe legendy. Oprócz tego będą mieli okazję wejść w rolę ekipy filmowej i przygotować krótką etiudę.

 Koszt udziału w warsztatach wynosi 1 zł /50 gr. za każde spotkanie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej – tel. 12 225 20 08, wewnętrzny 129 i 139.

arch. TV Łańcut