Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Wernisaż wystawy „Gdzieś tam” Grzegorza Grzeha Szczuki

7 lutego w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbył się wernisaż wystawy Grzegorza Szczuki pt. ,,Gdzieś tam”. Jest to fragment planowanej na 2021 rok prezentacji nazwanej ,,Tafle snu”.

Obrazy wchodzące w skład tego zbioru są inspirowane snami artysty i przedstawiają odwiedzaną przez niego w podświadomości krainę składającą się z czterech planet. Kolory, które dominują na płótnach to zieleń i róż. Malowidła prezentujące się na tej wystawie są przykładem sztuki nowoczesnej, która nie do każdego może trafiać. Barwy na nich, nie odzwierciedlają tych, które w rzeczywistości znajdują się w otaczających krajobrazach. Natomiast nie można odmówić im tego, że niosą pewne idee i emocje. W trakcie wernisażu autor dużo opowiadał o tym co przedstawiają.

Obraz z krowami powstał gdy byłem w trudnej sytuacji życiowej. Natomiast płótno z czerwonym łabędziem symbolizuje smutek, a pokazany na nim ptak jest zły – komentuje artysta, Grzegorz Szczuka.

Malarstwo to nie jedyne zajęcie autora. Oprócz tego jest charakteryzatorem i stylistą przy polskich i zagranicznych produkcjach filmowych, reklamach, teledyskach, pokazach mody i sesjach zdjęciowych. Najbardziej znane produkcje przy których pracował to filmy: Pod mocnym aniołem, Kler, 365 dni (odegrał w nim również rolę fryzjera). Zagrał epizodyczną rolę w filmie Śluby Panieńskie, przy którym pracował jako charakteryzator. Posiada też doświadczenie w projektowaniu ubioru i organizowaniu wydarzeń artystycznych. Na co dzień pracuje w Wyższej Szkole Artystycznej, gdzie prowadzi zajęcia z fryzjerstwa. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu, Międzynarodową Szkołę Charakteryzacji Filmowej Marii Dziewulskiej i Nova Centrum Edukacyjne na kierunku fryzjerstwo specjalizacja- koki. Pochodzi z Łańcuta.

Wystawa będzie czynna do 28 lutego 2020 r. w godzinach pracy MDK w Łańcucie.

Tekst: J. Rejman
Fot. E. Soński