Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w nowej powiatowej hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych

3 września 2018 r. rozpoczął się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży z całej Polski. W łańcuckich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. W tym roku wojewódzka inauguracja połączona była z otwarciem nowej Powiatowej Hali Sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Patronem obiektu został Józef Adam Witek – lokalny działacz sportowy, który od lat 80-tych pracował społecznie z młodzieżą, rozbudzając w niej zainteresowanie sportem.

Inaugurację poprzedziła msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego.

W uroczystości wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych władz administracyjnych i samorządowych, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl i starosta łańcucki Adam Krzysztoń, podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch, rektorzy rzeszowskich wyższych uczelni, dyrektorzy łańcuckich szkół, przedstawiciele policji, straży pożarnej, uczniowie i nauczyciele.

Nowa inwestycja o wartości ponad 7 milionów złotych została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a jej budowa trwała 2 lata.

Wewnątrz hali znajduje się pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę, piłkę ręczną, piłkę nożną halowa, siatkówkę, dwa boiska treningowe do siatki i 4 kosze. Obiekt posiada także sześć szatni, sanitariaty, pokoje trenerskie i administracyjne oraz pomieszczenia gospodarcze. W budynku mieści się też sala fitness, a cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Relacja z uroczystości w najbliższych Wydarzeniach.

Fot. E. Soński