Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Za nami VII Łańcucki Maraton MTB

Okazją do rozpoczęcia pierwszej edycji cyklu Szprychy Podkarpackich Maratonów Rowerowych w 2018 roku, był siódmy już Łańcucki Maraton MTB, który odbył się w ubiegłą niedzielę (6 maja). Do rywalizacji stanęło ponad 260 uczestników. Jak co roku, organizatorem wydarzenia było Łańcuckie Towarzystwo Cyklistów.

Tegoroczny wyścig odbywał się na dwóch dystansach Mini – 25 km i Maxi – 52 km. Na starcie stanęli kolarze z Polski południowo-wschodniej od Bytomia, Krakowa po Lublin.

Trasa przebiegała przez Łańcut i okoliczne miejscowości – Kraczkową, Cierpisz, Albigową, Handzlówkę, Husów, Markową, Soninę oraz Głuchów. Rowerzyści mieli do pokonania trzy większe wzniesienia – „Zimną Górę” w Kraczkowej, „Magdalenkę” w Cierpiszu i „Partię” w Husowie.

Dystans Mini 25 km z najlepszym czasem (1.03.05,387) pokonał Kuba Kosiński, natomiast dystans Maxi 52 km (czas: 1.58.35,090) wygrał Mateusz Bieleń.

W ramach wyścigu rozgrywany był także maraton na dystansie 56 km, o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie. Ponadto został przygotowany maraton dla „milusińskich”.

Więcej w Wydarzeniach TV Łańcut.

Wyniki VII Łańcuckiego Maratonu MTB:

MINI TOUR:
K-1                                           K-2                                          K-3

1. Patrycja Mazurek            1. Dominika Latańska             1. Magdalena Kłeczek
2. Karolina Majewska        2. Dorota Szubart                     2. Kamila Filipczak-Stasicka
3. Maja Kozłowska              3. Dominika Żurek                  3. Monika Matłosz

M-1                                            M-2                                         M-3

1. Michał Rozmund                1. Kuba Kosiński                     1. Marcin Sieńko
2. Jan Miłek                             2. Konrad Zieliński                2. Adrian Szczepina
3. Michał Jajko                        3. Krzysztof Pazdan               3. Rafał Cygan

M-4                                           M-5                                                 M-6

1. Bartosz Szuban                 1. Grzegorz Michalski                    1. Tadeusz Bieniek
2. Marek Kozłowski             2. Mariusz Burdzy                          2. Wiesław Grdeń
3. Gerard Modecki               3. Franciszek Wantuch                 3. Tadeusz Czwarkiel

MAXI TOUR:

K-2                                             K-3

1. Monika Mach-Wała            1. Joanna Majewska
2. Janina Nawój                      2. Krystyna Miłek
                                                      3. Dorota Międlak

M-1                                           M-2                                               M-3

1. Mieszko Kowalik              1. Jakub Rusin                               1. Mateusz Bieleń
2. Mateusz Burda                2. Marcin Rydel                            2. Piotr Biernacki
3. Wojciech Piekło              3. Sławomir Dziwisz                     3. Krystian Nawój

M-4                                            M-5                                               M-6

1. Andrzej Miłek                      1. Robert Kozdrowicki                1. Marian Celary
2. Rafał Rydel                          2. Zbigniew Zając
3. Roman Badura                    3. Mariusz Łabędzki

Kat. Straż

1. Andrzej Dziura
2. Grzegorz Mortka
3. Bogdan Kuźniar

Fot. P. Dubiel