Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Zawodnicy LUKS Zieloni Łańcut walczyli o medale w Japonii

W dniach 18 – 25.05.2019 r. w Tokyo (Japonia) odbywały się Mistrzostwa Świata w wyciskaniu sztangi leżąc klasycznym i wyciskaniu leżąc (w  sprzęcie). W zawodach udział wzięło łącznie 1094 zawodników, którzy podzieleni byli na kategorie wagowe,  grupy wiekowe oraz na kobiety i mężczyzn.

W wyciskaniu leżąc klasycznym dorobek reprezentacji Polski to łącznie 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych).

Zawodnicy klubu LUKS Zieloni Łańcut od 2014 roku przez kolejne lata zawsze wracali z mistrzostw z medalami. Łącznie zdobyli 22 medale w tym 9 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. Niestety tym razem nie udało się zdobyć medalu.

Marta Sroczyk ostatecznie zajęła siódme miejsce, od tego roku startuje w grupie wiekowej seniorek razem z siostrą Moniką, która wywalczyła miejsce dziesiąte. Z kolei Hubert Kłak startując w grupie wiekowej juniorów do lat 23 spalił trzy swoje podejścia na ciężarze 190 kilogramów, mimo iż na treningach wyciskał ciężar ważący 200 kg.

Dało o sobie znać zmęczenie podróżą (30 h w jedną stronę), zmiana strefy czasowej (różnica czasu 7 godzin) i zbyt krótki czas na aklimatyzację przed startem – informuje trener, Adam Bielecki.

Serdecznie dziękuję za wspieranie utalentowanej sportowo młodzieży trenującej w klubie, panom Adamowi Krzysztoniowi Staroście Powiatu Łańcuckiego,  Rafałowi Kumkowi Burmistrzowi Miasta Łańcut oraz Wójtowi Gminy Rakszawa Jackowi Szubartowi, który wspiera dalszy rozwój talentów sportowych sióstr Marty i Moniki Sroczyk mieszkanek Rakszawy – dodaje.

Wielkie gratulacje dla medalistów i zawodników reprezentujących i promujących nasz kraj oraz ich trenerów.

Tekst i fot. Adam Bielecki