Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Zebrano ponad 22 tys. zł podczas kwesty na łańcuckich cmentarzach

Co roku, 1 listopada, na cmentarzach w całej Polsce odbywają się kwesty, z których dochód przeznaczony jest na cele dobroczynne. Na łańcuckich cmentarzach, podczas tegorocznej kwesty, wolontariusze zebrali 22 tys. 614 zł 87 gr (w tym 1 tys. 769 złotych 19 groszy na cmentarzu parafialnym Łańcut-Podzwierzyniec). Pieniądze trafią do łańcuckiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, na utrzymanie kuchni i łaźni. 


Wśród wolontariuszy znaleźli się m.in. przedstawiciele miejskich i powiatowych jednostek organizacyjnych, a także uczniowie i nauczyciele łańcuckich szkół (z Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka, Zespołu Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika, I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza oraz Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Inglota).

Każdy, kto jeszcze chciałby wesprzeć Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie ul. Ottona z Pilczy 2 może wpłacić pieniądze na „Kuchnię Albertyńską” w banku Pekao S.A.I/O Łańcut na konto nr 25 1240 2643 1111 0000 3778 2265.

Inf. i fot. Starostwo Powiatowe w Łańcucie