Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie otworzył drzwi dla nowych uczniów

Zespół Szkół Technicznych w Łańcucie, po raz kolejny, otworzył drzwi dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Placówkę odwiedzili  uczniowie z Łańcuta, Soniny, Gaci, Krzemienicy, Handzlówki, Markowej, Woli Małej, Trzebosi, Zalesia, Dębowa, Dąbrówek, Żołyni, Kańczugi, Nowosielec, Sieteszy, Świętoniowej i Rakszawy. Młodzież przywitał dyrektor szkoły mgr inż. Marek Miezin. Przedstawił on najważniejsze atuty szkoły, kierunki kształcenia oraz możliwości zdobywania dodatkowych kwalifikacji zawodowych poprzez uczestnictwo w stażach, praktykach i kursach kwalifikacyjnych.

Młodzież poznała kierunki kształcenia, zwiedziła szkołę i pracownie, a także zapoznała się z wyposażeniem. W pracowni informatyki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z obsługą programów geodezyjnych WinKalk i Geoportal2 oraz programów stosowanych w pracy architekta, takich jak Garden Puzzle, Photoshop i AutoCAD. W pracowni geodezji mgr inż. Monika Waltoś zaprezentowała praktyczne wykorzystanie nowoczesnych instrumentów geodezyjnych do wykonywania pomiarów. Nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum pojazdów samochodowych, przeprowadził diagnostykę samochodu z wykorzystaniem nowoczesnego interfejsu KTS590 i oprogramowania BOSCH ESI TRONIC 2.0. Pokazane zostały przebiegi parametrów pracy silnika w czasie rzeczywistym za pomocą komunikacji bezprzewodowej Bluetooth.

Zwiedzający mogli tu też zobaczyć bogate wyposażenie pracowni m.in. podzespoły silników, urządzenia naprawcze czy diagnostyczne. W pracowni architektury krajobrazu mgr inż. Anna Balawender omówiła możliwości zastosowania programów graficznych w projektowaniu ogrodów i terenów zieleni. Zostało zaprezentowane także wykorzystanie roślin nie tylko w architekturze krajobrazu, ale również we florystyce oraz medycynie naturalnej.

Podczas prezentacji zawodu technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki przedstawiono miejsce i znaczenie rolnictwa dla współczesnego świata. Zostały zaprezentowane możliwości techniczne i technologiczne stosowane aktualnie w rolnictwie, związane z tym wymagania oraz oczekiwania od przyszłych pracowników tej branży. W trakcie prezentacji uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum mogli zobaczyć działanie różnych końcówek rozpylających nowoczesnych opryskiwaczy, odbył się również pokaz amatorskich filmów nagranych przez uczniów klasy drugiej TMRiA w trakcie wykonywania prac polowych nowoczesnym sprzętem rolniczym.

W pracowni budownictwa omawiano podstawę programową w zawodzie technik budownictwa oraz sposoby jej realizacji, a uczniowie podzielili się uwagami na temat atrakcyjności tego kierunku. Nauczyciele wychowania fizycznego oprowadzili zwiedzających po nowej hali sportowej. W sali gimnastycznej, która przeznaczona jest na aerobik, fitness i siłownię, uczniowie zaprezentowali wykorzystanie nowoczesnego sprzętu sportowego.

Młodzież odwiedziła również nowoczesne Centrum Kształcenia Praktycznego i Edukacji Zawodowej, gdzie mogła zobaczyć specjalistycznie wyposażone wydziały do praktycznej nauki zawodu.

Źródło i zdjęcia: ZST w Łańcucie