Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Zostań Liderem Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości

Startuje rekrutacja Liderów Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. To jedyny taki wolontariat w Polsce i szansa na zdobycie wyjątkowego doświadczenia. W województwie podkarpackim poszukiwanych jest ponad 30 Liderów.

Krótko o rekrutacji liderów:

  • Rekrutacja trwa do 30 czerwca
  • Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.superw.pl
  • W całej Polsce potrzebnych jest prawie tysiąc liderów, a w naszym województwie ponad 30
  • Zadaniem Lidera i jego zespołu jest odnalezienie najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci z trudnościami w nauce
  • To dzięki Liderom możliwe jest funkcjonowanie Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości i docieranie z pomocą na tak szeroką skalę.

 

Lider Paczki to lokalny bohater. Jest sercem Paczki w każdym z 670 rejonów, na które podzielona jest Polska. Ma odwagę i energię – zarządzając zespołem Wolontariuszy w swojej okolicy, wpływa na otoczenie i zmienia historie życia ludzi w potrzebie. Jego drużyna dociera do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określa, jaki rodzaj mądrej pomocy da im szansę na realną poprawę. Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może zmienić się dzięki Tobie. Lider nie czeka z założonymi rękami, tylko działa. Tu i teraz.

Lider Akademii to lokalny bohater, który daje nadzieję na zmianę historii życia dzieciom z trudnościami w szkole. Jest sercem Akademii w jednym z 240 kolegiów w całej Polsce. Wyobraź sobie, że masz 10 lat. Nie idzie Ci w szkole, porażka goni porażkę, jesteś outsiderem, mówią, że nic z Ciebie nie będzie i jest tylko gorzej. Pomocy nie masz w domu, w szkole nie mogą do Ciebie dotrzeć. Nie ma nikogo, kto przerwie to błędne koło, kto powie: „Jesteś super!”. Właśnie takim dzieciom z pomocą przychodzi Akademia Przyszłości. Ale bez lidera nie będzie jej w Twojej okolicy.