Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Adrian i Przyjaciele MOSiR Łańcut” jadą na Mistrzostwa Polski Streetball

Fani ulicznej odmiany koszykówki jeszcze dobrze nie ochłonęli po łańcuckim MOSiR Łańcut Streetball Challenge, a już czekają ich kolejne niesamowite emocje związane ze streetballem.

streetball..
fot. FB, Bartosz Czerwonka

Drużyna złożona z łańcuckich zawodników Sokół Łańcut: Adriana Inglota, Jacka Balawendra oraz Bartosza Czerwonki, zajęła 2 miejsce w Rzeszowskim Skoda Interaudio Streetball Polska (23-24.07) przegrywając w finale z Ukraińskim zespołem Laviss. Do dalszej fazy rozgrywek mógł awansować jeden zespół, a jako że regulamin dopuszcza do rozgrywek Mistrzostw Polski jedynie krajowe zespoły, chłopaki bezpośrednio awansowali do finału, który odbędzie się w Łodzi 30-31 lipca.

W turnieju wzięło udział 36 zespołów z wielu miast w Polsce. Rzeszowski turniej był bardzo mocno obsadzony, więc awans cieszy podwójnie.

Mamy cichą nadzieje powalczyć w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Łodzi o jak najlepszą lokatę. Wynik jaki osiągnęliśmy do tej pory, dobrze rokuje na przyszłość – komentuje Jacek Balawender, jeden z zawodników.

Mistrz Polski będzie reprezentować Polskę w turnieju FIBA 3×3 World Tour Masters w Lozannie 26 i 27 sierpnia 2016 roku. Dodatkowo zmagania będą toczyć się w kategoriach OPEN kobiet, a także U18 i U15 chłopców i dziewczyn. Nagrodą w tej pierwszej kategorii będzie 1000 zł, a w kolejnych będzie można wygrać, poza medalami i pucharami, atrakcyjne nagrody rzeczowe – akcesoria sportowe oraz sprzęt AGD marki ZELMER.

Skład drużyny z Łańcuta na Mistrzostwa Polski: – Jacek Balawender, Maciej Klima, Bartosz Czerwonka, Adrian Inglot

Głównym sponsorem wyjazdu zawodników na Mistrzostwa Polski jest dyrektor MOSIR Łańcut Jerzy Hałka.

Info: MOSiR Łańcut