Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Do gminy Łańcut przyjedzie Naukobus

Wójt gminy Łańcut oraz szkoły w Kosinie, Kraczkowej i Soninie zapraszają do udziału w eksperymentach naukowych, przygotowanych przez edukatorów Centrum Nauki Kopernik.

Na przełomie maja i czerwca gminę Łańcut odwiedzi Naukobus. Podróżuje w nim ponad 20 mobilnych, interaktywnych eksponatów oraz doświadczeni edukatorzy. Podczas dwudniowego pobytu w szkołach objaśniają uczniom działanie eksponatów i pomagają zrozumieć prezentowane zjawiska z dziedziny fizyki, biologii i matematyki.

Pierwszego dnia wizyty wystawa będzie udostępniona także mieszkańcom gminy według poniższego harmonogramu:

Zespół Szkół w Kosinie – 30 maja 2019 r., godz. 14:00-18:00. Wystawie będzie towarzyszył II Szkolny Piknik Naukowy.
Szkoła Podstawowa w Kraczkowej – 3 czerwca 2019 r., godz. 15:00-18:00.
Szkoła Podstawowa w Soninie – 6 czerwca 2019 r., godz. 14:00-17:00.

Wstęp wolny.

Przyjazd „Naukobusa” do Soniny, Kraczkowej oraz Kosiny jest możliwy dzięki przystąpieniu gminy Łańcut do programu „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu wspólnie przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To dzięki niemu dzieci z naszej gminy będą mogły samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem doświadczonych
edukatorów – zaznacza Jakub Czarnota, wójt gminy Łańcut.

Zdobywanie wiedzy oparte na eksperymentowaniu budzi w dzieciach zaciekawienie nauką, daje radość i ośmiela do dalszych poszukiwań. Wizyta „Naukobusa” będzie też dużą atrakcją dla osób dorosłych, dlatego serdecznie zapraszamy na popołudniowe pokazy organizowane nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych – dodaje.