Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Elżbieta Starostecka na premierze filmu „Trędowata – Remake”

21 sierpnia dla młodych pasjonatów filmu stał się dniem zebrania plonów półrocznej pracy. Wielką nagrodą była wypełniona po brzegi widownia, a także przybycie na premierę Elżbiety Starosteckiej, odtwórczyni głównej roli w filmie Jerzego Hoffmana, wraz z mężem, kompozytorem Włodzimierzem Korcz.

Uczniowie łańcuckich szkół nad projektem pracowali od marca br. Kilkadziesiąt spotkań, zajęć warsztatowych i dni zdjęciowych pod kierunkiem TV Łańcut i Miejskiego Domu Kultury nie poszły na marne. Efektem żmudnej pracy stał się półgodzinny film składający się z sześciu wybranych scen wzorowanych na oryginalnym filmie z 1976 roku. Kluczowe fragmenty powiązane zostały ze sobą formą pamiętnikarskiej narracji głównej bohaterki. Całość, choć zrealizowana amatorsko, spotkała się z ciepłym przyjęciem przez widzów. O produkcji bardzo pozytywnie wypowiadali się też Elżbieta Starostecka wraz z mężem. Jak mówili podczas premiery, wielkie wrażenie zrobił na nich zapał, z jakim młodzież zaangażowała się w projekt. 

W programie premierowej gali młodzież zawarła także dodatkowe punkty, z których można wymienić choćby gościnny występ zespołu Ekrol do Walca z „Trędowatej”, prezentację multimedialną poświęconą produkcjom powstałym w Łańcucie na przestrzeni lat, utwór  „Precz z moich oczu” wykonany na żywo przez uczestniczki projektu. Na gości czekała też wystawa towarzysząca złożona z oryginalnych kostiumów z filmu „Trędowata” oraz fotografii z obu produkcji. 

Cała inicjatywa możliwa była dzięki udziałowi Miejskiego Domu Kultury w Regionalnym Programie Grantowym „Równać Szanse 2014” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Fot. Karolina Niemczak

Fot. Marcin Jaworski