Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

„Handzlowskie kijki”

13 października w Handzlówce odbędą się ogólnopolskie zawody nordic walking i bieg przełajowy.

Głównym celem zawodów jest zachęcenie jak największej liczby osób do aktywności fizycznej oraz promowanie sportowego stylu życia w rodzinach – mówi Marcin Kisała, instruktor nordic walking i organizator zawodów. Na terenie gminy Łańcut nordic walking rozwija się bardzo dynamicznie, dzięki świetnej współpracy z mistrzem świata Łukaszem Witczukiem. W każdej miejscowości naszej gminy mamy przynajmniej jednego instruktora i coraz więcej osób chodzących prawidłowo z kijkami – dodaje.  

Zawody rozpoczną się na stadionie sportowym w Handzlówce. Pierwszy start zaplanowany jest na godzinę 12:00. Zawodnicy mogą wybrać, na jakim dystansie będą rywalizować – 5 lub 10 kilometrów. Rozegrany zostanie również bieg przełajowy na dystansie 10 km. Wszystkie wyścigi rozgrywają się w podziale na płeć i wiek, a poszczególne kategorie będą niezależnie nagradzane. Trasa zawodów ma formę pętli 2,5 km po miękkim terenie.

Uczestnicy mogą zgłaszać swój udział w zawodach drogą elektroniczną oraz bezpośrednio w biurze zawodów. Rejestracja zawodników na miejscu wydarzenia rozpocznie się od godz. 10:00 i potrwa do 11:30. Wcześniejsze zapisanie się (do 8.10.2019 r.) na zawody na portalu https://elektronicznezapisy.pl/ gwarantuje niższą opłatę startową niż w dniu zawodów.

Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z nordic walking od podstaw lub doszlifować swoją technikę, zapraszamy na bezpłatne zajęcia w Handzlówce. Odbywają się w każdy wtorek i czwartek o godzinie 17.30 w tym samym miejscu, co niedzielne zawody. Uczestnicy będą mogli liczyć na cenne rady specjalistów, którzy zadbają o naukę poprawnej techniki chodzenia z kijami – zaznacza Marcin Kisała.

Pełny harmonogram zawodów oraz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach www.ck.gminalancut.pl oraz https://elektronicznezapisy.pl/.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Gminy Łańcut.