Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Kolejny sukces i kolejne medale naszych sztangistów

W dniach 23-27 maja 2017 r. w Kownie (Litwa) odbyły się  Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 18, 23 i Seniorów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, (w sprzęcie dopuszczalne stosowanie specjalistycznych koszul).  W mistrzostwach udział wzięło 26 reprezentacji narodowych.

Warto przypomnieć, że w dniu 19.03.2017 r. zawodnicy z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego ZIELONI ŁAŃCUT wystartowali w zawodach Pucharu Polski, które rozegrano w Kielcach i tam walczyli o uzyskanie nominacji na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Przygotowania do wyjazdu, pod okiem trenera Adama Bieleckiego, prowadzono w siłowni sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

W rywalizacji pań nasz region i kraj  reprezentowały: Aleksandra Trojnar i  siostry Marta, Monika Sroczyk. W rywalizacji panów Andrzej Paszko.

Oto osiągnięte wyniki reprezentantów Łańcuta:

  1. Marta Sroczyk – zdobyła swój piąty złoty medal Mistrzostw Świata w grupie wiekowej juniorek do lat 23  w wadze do 52 kg. Wynikiem 115 kg wyrównała swój Rekord Polski i  przewagą  20 kg wyprzedziła drugą zawodniczkę tej kategorii wagowej Shkaraputa Irynę z Ukrainy. Zwyciężyła również w klasyfikacji OPEN juniorek do lat 23 wynikiem (1,2597 pkt. Wilks’a).
  2. Andrzej Paszko – wywalczył srebrny medal w grupie wiekowej juniorów do lat 23
    w kategorii wagowej do 66 kg. Uzyskanym wynikiem 205 kg o 14 kg poprawił własny Rekord Polski.
  3. Monika Sroczyk – zdobyła IV punktowane miejsce w grupie wiekowej seniorek wynikiem 110 kg. W trzecim podejściu Monika podjęła próbę wyciśnięcia sztangi ważącej 125 kg i pobicia własnego Rekordu Polski  ale podejścia nie zaliczyli sędziowie.
  4. Aleksandra Trojnar – wywalczyła również IV miejsce w grupie wiekowej juniorek do lat 18 wynikiem 80 kg. W ostatnim podejściu Ola próbowała podnieść sztangę ważącą 85 kg ale próba się nie powiodła. Ważnym podkreślenia jest fakt, że zdobycie czwartego punktowanego miejsca przez Olę przyczyniło się do zdobycia III miejsca przez reprezentantki Polski w klasyfikacji drużynowej juniorek do lat 18.

Podsumowując start moich zawodników mogę stwierdzić, że nie byliśmy gorzej niż zwykle przygotowani do startu. Konkurentom pomógł uzyskać lepsze wyniki lepszy sprzęt sportowy, na który nam zabrakło środków finansowych – komentuje trener, Adam Bielecki. Korzystając z okazji, w imieniu własnym i zawodników, za okazane zrozumienie i pomoc w zorganizowaniu wyjazdu serdecznie dziękuję samorządowcom: Panom Staroście Łańcuckiemu Adamowi Krzysztoniowi  i Burmistrzowi Łańcuta Stanisławowi Gwizdakowi. Radnym i Pani wójt Gminy Rakszawa Marii Kula oraz Marcinowi Jaworskiemu (Creativium Łańcut).

Inf., fot. Adam Bielecki