Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Krzysztof Daukszewicz na scenie MDK

W dniu 26 września o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, z nowym programem kabaretowym wystąpi Krzysztof Daukszewicz. Towarzyszyć mu będzie muzyk Mieczysław Grochowski.


Krzysztof Daukszewicz (ur. 30 października 1947 w Wichrowie) – polski satyryk, artysta kabaretowy, felietonista, poeta, autor tekstów, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor.

Swoją działalność estradową rozpoczął w 1975 roku. Pełnił wtedy funkcję dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie oraz współtworzył kabaret Gwuść. Już w 1976 r. otrzymał drugą nagrodę na I Biesiadzie Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, za swój autorski program „Dookoła Wojtek”. Rok później otrzymał nagrodę Złote Rogi Kozicy na przeglądzie kabaretów w Zakopanem.

W latach 1983-1986 współtworzył z Januszem Gajosem kabaret Hotel Nitz. W 1986 otrzymał III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie na sztukę teatralną za antywojenną farsę „Cycek”. Od 1986 do 1990 występował w kabarecie Pod Egidą. Od wielu lat, Krzysztof Daukszewicz występuje w całej Polsce, prezentując swoje autorskie programy satyryczne.