Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Łańcuckie Konfrontacje Fotograficzne już po raz dziewiąty

22 lutego br. w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie po raz IX odbyły się Łańcuckie Konfrontacje Fotograficzne. Autorami tegorocznych wystaw byli Piotr Skrobacz i Artur Gerersdorf.

Łańcuckie Konfrontacje Fotograficzne to cykliczna impreza działającego już od 39 lat przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie Fotoklubu, którego założycielem i opiekunem jest nieustannie Edward Soński.

Aby być członkiem Fotoklubu nie liczą się umiejętności – tylko chęci, zaangażowanie i pasja, a miłośnicy fotografii są mile widziani – mówił Edward Soński.

W ramach tegorocznych konfrontacji zostały otwarte dwie wystawy fotografii oraz zaprezentowane autorskie pokazy multimedialne i diaporamy cyfrowe.

„Tam gdzie diabeł powiedział…” to tytuł jednej z wystaw, której autorem jest Piotr Skrobacz – członek łańcuckiego Fotoklubu, który z powodzeniem bierze udział w konkursach fotograficznych ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

Fotografuję bo lubię…zajmuję się tym od 1982 roku. Elementy nowej ery fotografii cyfrowej rozpocząłem od 1999 r. Pasja i zamiłowanie trwa do dzisiejszego dnia – mówił Piotr Skrobacz, członek Fotoklubu.

Podczas wernisażu, za całokształt swojej działalności fotograficznej, Pan Piotr otrzymał nagrodę dyrektora MDK.

Autorem drugiej wystawy, tym razem fotografii przyrodniczej, jest Artur Gerersdorf – od 2006 roku związany z ta dziedziną fotografii. Wszystkie prezentowane prace powstały na Podkarpaciu. A ich tematem są wyłącznie dzikie, wolne zwierzęta, głównie ptaki.

Wystawy będą czynne jeszcze do 15 marca.

Fot. Fotoklub