Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Młodzież nakręcona na film

Za nami dwa z czterech dni Wakacyjnych Warsztatów Telewizyjno – Filmowych. Młodzież w wieku 13-18 lat miała już szansę spróbować swoich sił jako prezenterzy i reporterzy telewizyjni a także ćwiczyć swoje umiejętności aktorskie.

Trzecia edycja wakacyjnych zajęć prowadzonych przez TV Łańcut odbywa się pod hasłem „Nakręć się na film”. Od 17 do 20 sierpnia cztery kilkuosobowe drużyny przez trzy godziny dziennie uczy się jak pracować z kamerą i przed nią, a przy okazji świetnie bawi. Pierwszy dzień, zajęcia telewizyjne poprowadzili Katarzyna Mazurkiewicz, Piotr Dubiel, Mirosław Mazurkiewicz i Marcin Jaworski. Młodzież najpierw została zaopatrzona w kilka praktycznych wskazówek – jak zbudować newsa, na co zwracać uwagę i czego unikać, jak zadawać pytania podczas wywiadu i zachowywać się wobec rozmówcy. Swoją teoretyczną wiedzę natychmiast wykorzystali w praktyce, wspólnie przygotowując rozbudowaną prognozę pogody. Otwartość, samodzielność a przede wszystkim kreatywność młodych zaowocowała nie tylko nagraniem studyjnych zapowiedzi, czy wywiadów z mieszkańcami Łańcuta, ale nawet stworzeniem teledysku. 

Drugi dzień warsztatów dedykowany był pod zajęcia aktorskie, jakie poprowadził dyrektor współpracującej z Miejskim Domem Kultury w Łańcucie Akademii Aktorskiej „Artysta” w Rzeszowie, Kornel Pieńko. W ekspresowym tempie młodzież poznała jak wyrażać emocje w sposób wyraźny a jednocześnie naturalny. A efektem ćwiczeń stało się stworzenie scenariuszy pod mini-produkcje np. horrory i komedie.

Przed nami kolejne dwa dni zajęć i dwa dni niespodzianek. A efekty naszej wspólnej warsztatowej pracy będzie można obejrzeć  30 września na dużym ekranie w Miejskim Domu Kultury. Już dziś zapraszamy!

Fot. Marcin Jaworski, Wojciech Preisner