Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Podkarpacki e-bazarek już działa!

Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego stworzył e-bazarek – stronę, gdzie rolnicy, producenci żywności, artyści czy koła gospodyń wiejskich mogą zamieszczać ogłoszenia o towarach, które posiadają do sprzedania. Wszystko po to, aby wspierać rodzimą gospodarkę w tym trudnym czasie. 

Jak działa e-bazarek?

Strona jest bardzo prosta w obsłudze. W serwisie zamieszczono różne kategorie m.in. owoce i warzywa, nabiał, mięso i wędliny, miód, ale także usługi, rękodzieło, maszyny rolnicze, kwiaty i drzewa.

Producenci zgłaszają swoje oferty w danej kategorii podając cenę lub pisząc, że jest do uzgodnienia. Towary można zamawiać przez telefon i dostawać drogą wysyłkową, albo przyjechać wprost do gospodarstwa. Klient może zapoznać się z pochodzeniem produktu i skontaktować się bezpośrednio z producentem. Strona umożliwia również wyszukiwanie produktów z najbliższej okolicy poprzez filtrowanie gmin, powiatów, czy też wpisanie swojego miasta. Ogłoszenia w serwisie są darmowe.

Podkarpacki e-bazarek ma wspomóc rolników i producentów regionalnych wyborów, którzy odczuwają skutki epidemii koronawirusa. Wielu z nich zostało pozbawionych możliwości sprzedaży swoich produktów ze względu na przerwanie łańcucha dostaw produktów rolno-spożywczych. W dobie koronawirusa ma to być dla nich ratunek.

Główną misją tego portalu jest zachęcenie klientów do kupowania produktów u regionalnych producentów, stąd też hasło „Cudze chwalicie, swoje poznajcie”.

Link do podkarpackiego e-bazarku można znaleźć TUTAJ.

fot. https://podkarpackiebazarek.podrb.pl/