Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Polonijni delegaci z wizytą w Łańcucie

Wizyta na zamku w Łańcucie i uroczysta kolacja wydana przez marszałka Władysława Ortyla – zwieńczyły drugi dzień pobytu przedstawicieli Kongresu Polonii Amerykańskiej na Podkarpaciu.

06W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce 27 lipca odbyła się uroczysta inauguracja I Forum Polonii Amerykańskiej. Jest to nie tylko wielkie przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym, ale też szczególny czas dedykowany przedstawicielom Polonii, przeznaczony na umocnienie i ożywienie kontaktu z krajem ojczystym poprzez wspólne debatowanie, nawiązywanie cennych kontaktów biznesowych, wizyty studyjne w nowocześnie rozwijających się podmiotach gospodarczych, imprezy kulturalne czy zwiedzanie gościnnych miast.

Po uroczystej inauguracji odbyły się panele dyskusyjne. Pierwszy  poświęcony był starym i nowym zasadom opieki nad Polonią i Polakami za granicą. W kolejnym panelu debatowano o wyzwaniach generacyjnych i o tym jak zachować tożsamość narodową na przestrzeni pokoleń. Ostatni blok tematyczny dotyczył m. in. kierunków współpracy między Polską a Polonią w Stanach Zjednoczonych.

Wydarzenie organizowane jest  wspólnie przez Samorząd Województwa Podkarpackiego i Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” pod honorowym patronatem Marszałka Senatu RP oraz przy finansowym wsparciu Kancelarii Senatu RP.

źródło: PUW w Rzeszowie ; Podkarpackie – serwis samorządu województwa