Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Spektakl ,,Ermida albo królewna pasterska” w Zamku w Łańcucie

W dniach 16 i 17 listopada w Zamku w Łańcucie w Sali Balowej odbędzie się premiera spektaklu ,,Ermida albo królewna pasterska” przygotowanego przez aktorów i pracowników Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Przedstawienie jest adaptacją dramatu Stanisława Herakliusza Lubomirskiego. Autor obok Wacława Potockiego jest uznawany za jednego z najwybitniejszych pisarzy XVII w. Był człowiekiem wszechstronnie utalentowanym i wpływowym. Z powodzeniem zajmował się również polityką. Zasiadał na najwyższych stanowiskach państwowych. Zasłużył się też jako mecenas sztuki.

,,Ermidę albo królewnę pasterską” napisał w 1664 r. Opowiada ona o kobiecie z arystokracji, która po doświadczeniu nieszczęśliwej miłości postanowiła zostawić dotychczasowe życie i przenieść się na wieś. Główna bohaterka liczyła, że dzięki zmianie otoczenia i przebywaniu blisko natury stanie się szczęśliwa.

Spektakl będzie miał musicalową formę. Aktorzy zaśpiewają piosenki skomponowane przez Wojciecha Głucha przy akompaniamencie klawesynu, fletu, gitary i wiolonczeli. Wzbogacony zostanie o taniec do choreografii Tomasza Dajewskiego. Można będzie podziwiać stroje zaprojektowane przez Marzenę Wodziak inspirowane modą panującą w czasach powstania sztuki.

Reżyseria: Jan Nowara

Scenografia i kostiumy: Marzena Wodziak
Muzyka i opracowanie muzyczne: Wojciech Głuch
Choreografia: Tomasz Dajewski
Przygotowanie wokalne: Bożena Stasiowska-Chrobak
Obsada: Dagny Cipora, Magdalena Kozikowska-Pieńko, Justyna Król, Małgorzata Machowska, Michał Chołka, Paweł Gładyś, Mateusz Mikoś, Robert Żurek.

Muzycy:

Urszula Baran (flet)
Tomasz Jachym (klawesyn)
Patrycja Machała (wiolonczela)
Andrzej Paśkiewicz (gitara)
Inspicjent i sufler: Anna Jochym

Bilety w cenie 50 i 30 zł można kupić za pośrednictwem strony internetowej https://teatr-rzeszow.pl/article/bilety-na-spektakle?m=67 w zakładce KUP BILET.

Spektakl rozpoczyna się dnia 16.11.2019 r. o godzinie 18:00 oraz dnia 17.11.2019 r. o godzinie 17:00.