Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Srebrna Tarcza dla łańcuckiego I Liceum Ogólnokształcącego

I Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sieniewicza w Łańcucie po raz kolejny znalazło się wśród szkół wyróżnionych w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących, prowadzonego przez portal edukacyjny „Perspektywy”. Według rankingu I LO zajmuje 1 miejsce w powiecie łańcuckim, 351 miejsce w Polsce na 3857 szkół biorących udział w rankingu oraz 177 miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Olimpijskich.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy” jest dla naszej szkoły zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe.

Na wyniki rankingu złożył się wyniki z egzaminów maturalnych podstawowych (25%), egzaminów rozszerzonych (45%) oraz sukcesów w olimpiadach (30%).

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Łańcucie jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2019”.