Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Szukają skarbu w parku

W łańcuckim parku trwa poszukiwanie skarbu. To mali miłośnicy przygód podążają tropem literackich wskazówek, jakie przygotowała dla nich Pracownia Orange łańcuckiej MBP. Mini podchody rozpoczęły się w bibliotece, gdzie mali poszukiwacze mogli się poznać i na rozgrzewkę rozwiązać pierwsze zadania w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Tutaj znaleźli mapę, która zaprowadziła ich do parku. W terenie czekał na nich m.in. mol książkowy i wyjątkowy piknik. Ale na tym nie koniec.

Spacer jest oparty na zasadzie podchodów. Na jego drodze zostawiliśmy poukrywane znaki –  zasady tłumaczyła Katarzyna Gwizdała z MBP – Mamy przygotowane zagadki i fragmenty tekstów literackich. Na przykład dzieci muszą przygotować prowizoryczną pocztę i przesłać list na sznurku tak jak robiły to Dzieci z Bullerbyn. 

Literacki spacer połączony z zagadkami to jedna z propozycji na spędzenie ostatnich wakacyjnych dni z łańcucką biblioteką. Skąd wziął się ten pomysł i czy spodobał się dzieciom – pokażemy w najbliższych Wydarzeniach.