Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Termin składania ofert w przetargu na realizację obwodnicy Łańcuta wydłużony

Przypomnijmy, że w lipcu ruszył przetarg na realizację obwodnicy Łańcuta. Jego rozstrzygnięcie, planowane było na 11 września. Jednak, jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, z powodu dużej liczby pytań od firm zainteresowanych tą inwestycją – termin składania ofert w przetargu wydłuży się do końca października.

fot. GDDKiA

 

Po rozstrzygnięciu przetargu – podpisanie umowy z wykonawcą – nastąpi dopiero wiosną 2018 roku. Później ok. 15 miesięcy to czas na prace projektowe, a 19 do 22 miesięcy na prace budowlane. Dlatego też zakończenie budowy planowane jest na koniec roku 2021.  

Trasa ma liczyć prawie 6 km. Będzie mieć dwa pasy ruchu z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy. Oprócz tego w ramach zadania ma zostać wykonany most na rzece Sawa i kilka przepustów oraz drogi zbiorcze do przyległych terenów. Droga zostanie poszerzona, powstaną także ścieżki rowerowe, obustronne chodniki, zatoki autobusowe i nowe skrzyżowania, w tym na pewno 3 ronda (- więcej na ten temat mówiliśmy w Wydarzeniach TV Łańcut z dnia 21 lipca – TUTAJ).