Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W Łańcucie trwa XXXIX Przedszkolada

Już po raz 39. Miejski Dom Kultury w Łańcucie zorganizował Przedszkoladę, w ramach której dzieci z łańcuckich i okolicznych przedszkoli, mogą wziąć udział w kilku konkursach artystycznych.

Tegoroczną Przedszkoladę zainaugurował w dniu 23 maja konkurs plastyczny pt. „Mały Polak” w 100. Niepodległości. W konkursie wzięło udział 25 dzieci. Ich zadaniem było namalować ilustrację do wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy. Wszystkie prace można obejrzeć w sali widowiskowo-tanecznej MDK (bud. PTTK, przy ul. Dominikańskiej 1).

Za przedszkolakami także konkursy: recytatorski „Tobie Mamo” oraz piosenki dziecięcej „Świerszczykowe Nutki”, a przed nimi konkurs taneczny „Taneczne Harce”, który odbędzie się już jutro (30 maja o godz. 9:30 w bud. PTTK).

Oprócz tego 26 maja odbył się koncert z okazji Dnia Matki – „Muzyczny bukiet dla mam” w wykonaniu uczniów Muzycznej Szkoły „4 Music”.

Przedszkolada tradycyjnie zakończy się pełnym atrakcji festynem z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca na łańcuckich plantach. W programie m.in. występy zespołów artystycznych z Łańcuta i okolic, a także gry, zabawy i konkursy. Start godz. 15:00.

Dzisiaj fotogalerie z konkursu plastycznego, a także z koncertu dla Mam.

fot. Edward Soński