Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

W październiku wielkie święto Iskierki

7 października łańcucki Zespół Taneczny „Iskierka” będzie obchodzić jubileusz 35-lecia swojej działalności. Jak zapowiadają organizatorzy:

… to będzie jeden z największych wydarzeń tanecznych tego roku na Podkarpaciu, a nawet w Polsce południowej. O jego prestiżu  świadczą chociażby zaproszeni goście: Łukasz Świrk (Człowiek Flaga), którego aktualnie możemy oglądać w spocie jesiennej ramówki TVN, który jest finalistą 7 edycji programu „Mam Talent” czy Grupa GRW SKILLZ, 4-krotni mistrzowie Świata federacji IDF oraz IDO. Galę taneczną uświetni akustycznie Konrad Baum – wokalista zyskującego coraz bardziej na popularności zespołu DOC.

Impreza rozpocznie się o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie. Przed koncertem (godz. 16:00) odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej działalności zespołu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak.

„Iskierka” jest  jednym z najbardziej utytułowanych klubów tanecznych w Polsce (1 miejsce w Polsce w kat. Mini Produkcje, 3 miejsce w Polsce w kat. Produkcje i 12 miejsce w Polsce na 122 kluby w kat. Show Dance – źródło tanecerze.info). W swoich szeregach posiada aż 160 tancerzy w sześciu kategoriach wiekowych. Jest multimedalistą Mistrzostw Polski i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Świata. W swoim dorobku ma również złoty i srebrny medal Pucharu Świata.

TUTAJ link do wydarzenia na facebooku.

A jeśli ktoś pragnie dołączyć do zespołu – nabór – już 6 września, o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

graf. Marcin Jaworski