Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Wakacyjne warsztaty 2015 już za nami

Trzeci dzień Wakacyjnych Warsztatów Telewizyjno-Filmowych TV Łańcut, w których wzięła udział 25-osobowa grupa młodzieży, upłynął pod znakiem pracy z kamerą i przed nią. Zajęcia w tym dniu poprowadzili operatorzy-montażyści TV Łańcut: Mirosław Mazurkiewicz i Piotr Dubiel. Na podstawie autorskich scenariuszy opracowanych dzień wcześniej uczestnicy zajęć wyreżyserowali, odegrali i nakręcili krótkometrażowe produkcje fabularne. O czym? Dowiecie się 30 września podczas oficjalnego podsumowania. Obiecujemy, że będzie i śmiesznie i strasznie i nawet kryminalnie. 

Ostatnie zajęcia warsztatowe skupione były na jednym z najważniejszych etapów produkcji filmowej, czyli na montażu. Z pomocą Mirka Mazurkiewicza, młodzież poznała podstawy składania w spójną całość materiałów wideo i pracując na powstałych dzień wcześniej nagraniach stworzyli własne krótkie filmy. 

Efekty warsztatów będziemy mogli obejrzeć na dużym ekranie podczas otwartego spotkania podsumowującego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie 30 września o godz. 17:00. Na uczestników zajęć czekać będą pamiątkowe płyty i nagrody – niespodzianki.

Jako organizatorzy możemy podsumować tegoroczne zajęcia jako niezwykle owocne. Młodzież w ciągu czterech dni stworzyła cztery reportaże telewizyjne i scenariusze fabularne, trzy materiały filmowe i kilkanaście zmontowanych materiałów. Można zatem optymistycznie stwierdzić, że uczestnicy rzeczywiście, tak jak jest to wpisane w hasło tegorocznych zajęć, „Nakręcili się na film”.

Relację z dwóch pierwszych dni warsztatów znajdziecie TUTAJ.

Fot. Wojciech Preisner