Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Wyróżniono najzdolniejszych uczniów

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Łańcucie miało miejsce wręczenie stypendiów i nagród edukacyjnych przyznawanych w ramach programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Łańcucki. Zarząd Powiatu Łańcuckiego spośród najlepszych i wyróżniających się uczniów wybrał:

Pawła Kalinowskiego, Maksymiliana Wojnara, Annę Drążek, Karolinę Piekło, Karolinę Szpunar z I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie,
Roksanę Noworol, Sylwię Trojnar, Bartłomieja Uchmana z Zespołu Szkół Nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie.

Nagrody edukacyjne otrzymali:

Karol Budziwół i Aleksandra Trojnar z Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie.

***

Stypendia przyznawane są uczniom szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym za wyniki w nauce lub uzyskanie tytułu laureata olimpiady, konkursu przedmiotowego o zasięgu co najmniej wojewódzkim, jak również za osiągnięcia o charakterze sportowym, naukowym oraz artystycznym.

Nagroda edukacyjna jest indywidualnym wyróżnieniem dla uczniów, wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych, których zdolności i zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi.

Inf., fot. Starostwo Powiatowe w Łańcucie