Publikuj, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Posted in:

Zakup laptopów dla szkół podstawowych w Łańcucie

Wkrótce wszystkie szkoły podstawowe w Łańcucie otrzymają nowe komputery. Miasto Łańcut kupiło dla nich 60 nowych laptopów/ultrabooków. Każda z nich dostanie 15 sztuk. Z nowych urządzeń będą mogli korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele.

Na tę akcję Miasto dostało dofinansowanie w ramach projektu pt. „Zakup laptopów dla szkół podstawowych w Łańcucie” jako nagrodę w konkursie grantowym ZDALNA SZKOŁA – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Projekt jest reakcją na obecną sytuację w jakiej znajduje się edukacja z powodu wprowadzenia stanu epidemii. Z uwagi na fakt, że szkoły zostały zamknięte, nauczyciele są zmuszeni prowadzić lekcje zdalnie. Jednak wielu uczniów nie może wynieść wiedzy z prowadzonych w tym trybie zajęć, ponieważ nie posiada lub posiada niewystarczającą ilość (w przypadku rodzin wielodzietnych) sprzętu. Dzięki temu zakupowi będą oni mogli bezpiecznie realizować podstawy programowe w swoich domach. Gdy epidemia się skończy i szkoły zostaną znów otwarte, uczniowie nadal będą korzystać z komputerów na zajęciach lekcyjnych.

Wartość zadania wynosi prawie 70 000 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

źródło: Miasto Łańcut