O nas

TV ŁAŃCUT to pierwsza i jedyna telewizja internetowa oraz kablowa poświęcona w całości zdarzeniom zaistniałym w Łańcucie i regionie. Tworzona z myślą o i dla mieszkańców stara się być wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Wyrosła z potrzeby umożliwienia odbioru informacji o najważniejszych wydarzeniach życia społecznego, gospodarczego, kulturalnego i sportowego Łańcuta, bez względu na miejsce zamieszkania. Bo wierzymy, że w naszym mieście i okolicy dzieje się mnóstwo rzeczy, które warto rejestrować i upubliczniać, mimo że nie interesują się nimi ogólnopolskie telewizje.

 

Ekipę TV Łańcut tworzą pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie, a jego funkcjonowanie możliwe jest dzięki wsparciu Urzędu Miasta Łańcuta. Misją naszej telewizji jest tworzenie rzetelnych relacji z wydarzeń związanych z naszą Małą Ojczyzną. Nie pociąga nas pogoń za sensacją i plotką, nie znajdujemy satysfakcji w nagłaśnianiu pomówień i ataków. Nasza działalność służyć ma w głównej mierze promocji naszego miasta, ale też rzetelnemu informowaniu lokalnej społeczności o ważnych zdarzeniach, a jeśli pojawia się potrzeba także pomocy w rozwiązywaniu problemów mieszkańców. TV Łańcut powstała w 2010 roku przy Urzędzie Miasta Łańcuta, by w 2011 roku przenieść się pod skrzydła MDK. Od 2013 roku współpracuje z telewizją kablową MAT – SAT.

 

 

KIM JESTEŚMY?

 

Andrzej Piechowski – Redaktor Naczelny

Sylwia Markowicz – Redaktor

Kinga Kuźniar – Operator – montażysta

Piotr Dubiel – Operator – montażysta

 

 

Flagowym programem TV Łańcut są publikowane raz w tygodniu Wydarzenia. Około piętnastominutowy serwis informacyjny ma za zadanie przybliżać widzom bieżące zdarzenia z dziedzin społecznych, gospodarczych, kulturalnych czy sportowych. TV realizuje także filmy dokumentalne ukazujące sylwetki ciekawych osobowości ziemi łańcuckiej, wyjątkowe miejsca regionu czy niecodzienne aktywności. Cyklicznie zamieszczamy retransmisje z większych imprez organizowanych przez lokalne instytucje i relacje sportowe. Nowo powstałą inicjatywą naszej telewizji jest cykl programów We’re talking about w niebanalny sposób ukazujący sylwetki osób wyróżniających się w naszym regionie swoją pracą, zamiłowaniami, osiągnięciami. To co wychodzi poza cyklicznie realizowane programy znajduje swoje miejsce w zakładce Inne. W swojej ofercie mamy także transmisje na żywo – cieszące się dużą oglądalnością.

 

Poza działalnością niekomercyjną, tv świadczy także usługi reklamowe – od publikacji prostych plansz po realizację spotów reklamowych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Reklama.

 

Programy TV Łańcut można oglądać na kilka sposobów:

 

       • o każdej porze na stronie www.tvlancut.com i za pośrednictwem kanału You Tube

 

       • na jednym z kanałów telewizji kablowej MAT SAT, gdzie w każdy weekend emitujemy nasze programy

 

       • w ramówce kanału Grupa Medialna Info, złożonego z programów największych telewizji internetowych Podkarpacia. Kanał dostępny jest w telewizjach kablowych  i on-line.

 

Ulotka MAT SAT do druku-page-001

 

Jesteśmy telewizją, która wciąż pragnie się rozwijać, dlatego liczymy na Twoją pomoc i wsparcie. W jakiej formie? Jeśli posiadasz ciekawy pomysł na reportaż lub film dokumentalny związany z Łańcutem, jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia, które warto byłoby upublicznić lub po prostu chcesz podzielić się uwagami na temat naszej działalności – zgłoś się do nas.

Oferujemy patronat medialny nad wydarzeniami niekomercyjnymi, świadczymy także usługi reklamowe dla firm i osób indywidualnych.